Целюлозна ізоляція нового покоління Termex

целлюлозная изоляция

ТЕРМЕКС – ЦЕЛЮЛОЗНИЙ УТЕПЛЮВАЧ ФІНСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА

Целюлозний утеплювач «Термекс» являє собою «дихаючий» ізоляційний будівельний матеріал, здатний легко вбирати і віддавати вологу. У конструкції зовнішніх стін або даху Termex веде себе так само, як і інші «дихаючі» елементи будівлі, дерев’яні або цегляні. Деревоволокнисті утеплювачі утворюють компактний ізолюючий шар, що захищає від протягів та вітру, і який дуже щільно прилягає до всіх поверхонь та нерівностей конструкції. Фінська целюлозна ізоляція «Термекс» виготовляється з чистого газетного паперу, друковані фарби якого – природні пігменти на базі рослинної олії. Як антипірени і антисептиків використовуються нелетючі безпечні борні мінерали.
целлюлозная изоляция Termex
Ізоляція Termex виготовляється на заводі у Фінляндії та фасується в упаковки по 13 кг.
При використанні целюлозного утеплювача Termex для повітряного бар’єру використовується чотиришаровий ламінований, армований сіткою папір Elt-Kraft Termex з натуральних гігроскопічних матеріалів.
Папір виготовляється на заводі у Фінляндії та упаковується в рулони по 60 мп завширшки 1,3 м.
целлюлозный утеплитель Termex

ДЕРЕВОВОЛОКНИСТИЙ УТЕПЛЮВАЧ – ВІРНЕ РІШЕННЯ

Такі матеріали, як деревина та деревоволокнистий утеплювач – природні матеріали, виробництво яких у Фінляндії ґрунтується на відновлювальних природних ресурсах. “Puhallus-Termex” і “Seina-Termex” – це деревоволокнисті утеплювачі, що мають сертифікат відповідності міністерства навколишнього середовища.
Велику популярність целюлозні утеплювачі почали набувати у 1980-90-х роках, завдяки своїм незаперечним перевагам:

– безшовне та точне укладання за рахунок сухого засипання або мокрого напилення
– «дихаючі» властивості матеріалу та виключно позитивний досвід використання у дерев’яних будинках
– сировина для виготовлення утеплювача є природною та безпечною

Як антипірен (вогнезахисний засіб) і антисептик використовуються нелеткі борні мінерали, які гарантують прекрасні експлуатаційні якості целюлозної ізоляції навіть у несприятливих умовах.

ОБ’ЄКТИ ЗАСТОСУВАННЯ

изоляция Термекс

Целюлозна ізоляція чудово підходить як для утеплення нових будівель, так і для утеплення при капітальному ремонті. Засипані та напилені утеплювачі повністю заповнюють весь простір, що ізолюється, і всі нерівності, незалежно від форми. Ізоляцію Termex дуже легко укладати у трикутні, дугоподібні конструкції та будь-які інші конструкції складної форми. Вони, так само, повністю заповнюють усі ділянки стін, всілякі нерівності та щілини у дерев’яних будинках, основи електричних щитів, місць введення труб та інших комунікацій.

УТЕПЛЕННЯ КОНСТРУКЦІЙ СУХОЮ ЗАСИПКОЮ, ВОЛОГИМ НАПИЛЕННЯМ І ВДУВАННЯМ УТЕПЛЮВАЧА В ПОРОЖНИНИ ОГОРОДЖУЮЧИХ КОНСТРУКЦІЙ

монтаж целлюлозной изоляции Termex

Найпростішим способом утеплення горизонтальних і похилих конструкцій є сухе засипання целюлозної ізоляції. Цей спосіб в основному застосовується при утепленні ізоляційним матеріалом горищних, міжповерхових та підвальних перекриттів. Дрібнозернистий матеріал заповнює ізольований простір повністю, здатний проникати в найменші щілини і поглиблення. Основним способом ізоляції вертикальних конструкцій є нанесення целюлозного утеплювача Termex мокрим напиленням, при якому зволожена ізоляція напилюється на відкритий простір стін між допоміжними каркасними конструкціями. Дрібнозернистий матеріал повністю заповнює ізольований простір добре прилипає до його поверхні. Висохнувши, утеплювач стає еластичним та пластичним. Для горизонтальних, похилих і вертикальних конструкцій також можна використовувати вдування за допомогою спеціального задувного апарату, при якому целюлозний ізоляційний матеріал під тиском вдується в порожнечі, що утворюються конструкціями, що їх оточують. Такий спосіб зазвичай застосовується для горищних перекриттів даху та стінових конструкцій, у тому числі і при капітальному ремонті будівель.

Варіанти
утеплення

Варіант 1

Варіант 2

Варіант 3

Варіант 4

Область
застосування
Сухе засипання утеплювача у відкриті горизонтальні ділянки конструкцій або ділянки з невеликим нахилом щодо горизонту Вдування утеплювача в закриті ділянки конструкцій, розташовані під кутом менше 60° щодо горизонту Мокре напилення утеплювача з використанням сполучної речовини на відкриті ділянки конструкцій Вдування утеплювача в закриті ділянки конструкцій, розташовані під кутом понад 60° щодо горизонту

Мінімальна витрата,
кг/м3

26-36

42-65

32-65

55-65

ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ

Ізоляція «Термекс» – це утеплювач із сертифікатом відповідності міністерства навколишнього середовища, що мають показник теплопровідності (λn) 0,041…0,050 Вт/мк. Прекрасні показники теплопровідності ґрунтуються на:

  • малої повітропроникності
  • хорошої вологостійкості та «дихаючих» властивостях
  • пористої структури деревного волокна
  • безшовності ізоляційного шару

Невелике споживання тепла у сучасних дерев’яних будинках є результатом використання ефективної теплоізоляції разом із застосуванням сучасних каркасних конструкцій. Важливою умовою є правильне встановлення вітрозахисту та утеплювача для запобігання протягам та витоку тепла, викликаного конвективним потоком повітря та перепадами атмосферного тиску.

ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА

Утеплювачі «Термекс» є важкозаймистими і перешкоджають поширенню вогню термоізоляторами, які можна відповідно до будівельних норм та сертифікатів відповідності використовувати в дерев’яних конструкціях, а також виготовлених з них подібних будівельних матеріалів. Для стін, горищних, міжповерхових і підвальних перекриттів будов категорії пожежонебезпечності РЗ утеплювачі «Термекс» можна використовувати без жодних обмежень.

Для будов категорії пожежонебезпечності Р2 та Р1 використання ізоляції «Термекс» обмежено положеннями частини Е1 будівельних норм та сертифікатів відповідності. При пожежі швидкість тління утеплювачів – такого ж класу, як і у масивних дерев’яних конструкцій, приблизно 1…2 мм/хв.

«ДИХАЮЧІ» ВЛАСТИВОСТІ

изоляция Термекс

Ізоляція Termex має великий термін служби зі збереженням всіх властивостей утеплювачів навіть у складних кліматичних умовах. Безпека довгострокових дерев’яних і цегляних конструкцій грунтується з їхньої можливості «дихати», тобто. віддавати та вбирати вологу.

Деревноволокнистий утеплювач «Термекс» пристосовується до змін вологості та температури повітря та зберігає теплоізолюючі властивості до 12% вологості. У той же час, це вирівнює коливання вологості конструкцій, що «дихають». Ефективність старих конструкцій, що «дихають», помітно покращується, якщо їх додатково ізолювати з «холодного боку». Можлива додаткова ізоляція і з внутрішньої сторони.

ЗВУКОІЗОЛЯЦІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ

изоляция Термекс

Звукоізоляційні властивості утеплювачів «Термекс» дають великі можливості для реалізації конструкцій різних типів, відповідно до вимог до звукопоглинання. Наприклад, у конструкції перегородки з 50 мм профілем, 13 мм гіпсовою плитою з обох боків та з ізоляцією «Термекс» між ними, досягається звукоізоляція від повітряного шуму 44 дБ. Якщо по обидва боки є дві гіпсові плити, відповідний показник становить 50 дБ. Докладніша інформація у звіті про дослідження № RTE 1897/02.

УТЕПЛЕННЯ ДЕРЕВ’ЯНИХ БУДИНКІВ

Для забезпечення хорошого результату при монтажі сухим засипанням, мокрим напиленням і вдуванням утеплювача всередину конструкцій, що огороджують, слід при проектуванні взяти до уваги, що не можна наносити ізоляцію знизу вгору в порожнини, а значить конструкції слід проектувати так, щоб утеплювати можна було тільки зверху вниз.

Спосіб монтажу целюлозної ізоляції даху залежатиме від конструкції ізольованого простору горищного перекриття.