Етапи будівництва фінського каркасного будинку

финский каркасный дом
Будівництво нового каркасного будинку за фінською технологією, як і будь-якого іншого, – це не легкий і багатоетапний процес, підходити до якого потрібно з великою відповідальністю. Знаючи, які мають бути етапи будівництва, можна легко поєднати ті чи інші види робіт, отримавши, таким чином, значну оптимізацію та суттєве скорочення термінів будівництва та трудовитрат, що зрештою призводить до економії витрачених коштів на будівництво фінського будинку.
Крім того, узгодження та оптимізація всіх етапів будівництва каркасного будинку допоможе уникнути багатьох недоліків і несподіванок при зведенні будинку. Спробуємо розглянути основні етапи:

1. Виїзд на ділянку, проведення інженерно-геологічних вишукувань та топозйомки ділянки.

Перше, що рекомендується зробити перед початком будівництва будинку, це провести інженерно-геологічні дослідження ділянки та її топозйомку. Геологічні дослідження дуже важливі для розробки проекту фундаменту, їх результати дозволять визначити несучі можливості ґрунтів, їх міцність, наявність та глибину підземних ґрунтових вод, допоможуть визначити всі слабкі місця ґрунту на ділянці.
Результати геологічних досліджень дадуть можливість конструктору розрахувати правильну конструкцію фундаменту: вибрати найбільш підходящий тип глибину його закладання, визначити найбільш підходяще місце для облаштування фундаменту каркасного будинку і правильно продумати гідроізоляцію фундаменту та дренаж води з ділянки, якщо в цьому виникне потреба.
ehtapy-stroitelstva-finskogo-doma
Топозйомка ділянки – важлива частина інженерно-геодезичних досліджень необхідна для отримання дозволу на будівництво. Топозйомка покаже точну геометрію ділянки, складність рельєфу, наявність рослинності та ухилів. Ці дані допоможуть у впорядкуванні ділянки, облаштуванні газових та електричних мереж, водопостачання та каналізації.

2. Розробка та узгодження проектної документації.

На цьому етапі необхідно вибрати стандартний проект або розробити індивідуальний ескізний проект, скориставшись послугами архітектора. Затверджений ескізний проект послужить основою для наступних розрахунків і проектування.
proekt-finskogo-doma

3. Підготовка земельної ділянки до будівництва.

Маючи на руках готовий ескізний архітектурний проект та всі необхідні дозвільні документи на будівництво, замовник укладає договір з будівельною організацією, яку вибрав для будівництва каркасного будинку за фінською технологією.
Паралельно з цим, виконуються всі необхідні роботи з розчищення місця забудови, вирубування непотрібних старих дерев та чагарників, якщо є необхідність, – осушення ділянки. Також виконується облаштування під’їзних доріг до будівельного майданчика, підводиться тимчасове енергопостачання, споруджуються необхідні тимчасові будівлі, готується майданчик для складування будівельних матеріалів.
Якщо у проекті каркасного будинку передбачено цокольний поверх або підвал, необхідно залишити місце, куди зможе заїхати кран або екскаватор.

4. Облаштування фундаменту.

Фундамент є основою будинку та приймає на себе все навантаження від його ваги. Тому, не варто економити при його зведенні, адже грамотно спроектований і виготовлений фундамент буде міцним і довговічним, а також дозволить уникнути безлічі проблем при експлуатації каркасного будинку.
Значну частину робіт займають земляні роботи: розмітка під фундамент, риття траншей та котлованів під фундамент, вивіз зайвого ґрунту, прокладання необхідних трубопроводів та кабелів. Тільки після виконання цих робіт виконують заливку фундаменту. Також, варто подбати про якісну гідроізоляцію фундаменту та про його утеплення, – тоді фінський каркасний будинок краще утримуватиме тепло, що позитивно позначиться і на енерговитратах на опалення.
fundament-karkasnogo-doma

5. Зведення коробки будинку.

Після того, як готовий фундамент набере достатню міцність, на нього зводяться зовнішні та внутрішні каркасні стіни, всі необхідні стовпи та балки, монтуються лаги міжповерхового перекриття та кроквяна система даху. Для будівництва каркасного будинку за фінською технологією використовуються лише якісні будівельні матеріали із деревини фінського виробництва.
Для каркасних стійок та їх горизонтальних зв’язків, лаг міжповерхового перекриття та кроквяних частин даху використовується високоякісний калібрований брус європейського стандарту T24 з деревини хвойних порід, висушений в автоматичних сушильних камерах. Стовпи та балки для більшої стабільності мають поздовжнє склеювання, вони також піддаються обов’язковому сушінню.
Сушка дерев’яних матеріалів до певної мінімальної вологості проводиться для того, щоб уникнути подальшої зміни геометричних розмірів, що неминуче відбувається з часом при природному висиханні деревини.
karkasniki
finskij-karkasnyj-dom

6. Забезпечення вітрозахисту каркасного будинку

Після монтажу коробки каркасного будинку на дах набивається суцільний настил із шпунтованої соснової дошки, який буде основою під бітумну черепицю. За рахунок наявності шип-пазу на дошці, такий настил буде міцним, і з легкістю витримає вагу людини, сніг і лід, що скупчився взимку.
ветрозащита каркасного дома
Каркасні стіни для захисту від вітру, протягів та попадання холодного повітря усередину приміщення із зовнішнього боку будинку обшиваються спеціальними вітрозахисними плитами європейського виробництва, які дуже щільно прилягають до каркасних стійк не залишаючи при цьому жодних щілин. Такі плити досить міцні і, в той же час, гнучкі, а це виключає їхню деформацію та появу щілин у конструкції при перепадах температури та вологості.
ветрозащита финского каркасного дома
Вітрозахисні плити, на відміну від звичайних плит OSB, які прийнято використовувати в каркасних будинках місцевого виробництва, мають пористу структуру, за рахунок чого плита легко пропускає через себе вологу, не дозволяючи їй накопичуватися в утеплювачі та всередині приміщення. Ця властивість вітрозахисних плит дозволяє Вашому каркасному будинку “дихати”, забезпечуючи всередині нього сухість та відсутність грибка та гнилі. Вітрозахисні плити – абсолютно екологічно чистий матеріал. Вони виготовляються з тирси з додаванням парафіну, мають товщину 12 або 25 мм, вони легкі і міцні, дуже зручні при монтажі каркасного будинку.

7. Обшивка зовнішніх поверхонь будинку дерев’яною панеллю.

Зверху на вітрозахисні листи у місцях проходження каркасних стійок набивається дерев’яна рейка. Вона забезпечує вентиляційний зазор, необхідний для провітрювання дерев’яних панелей. Якщо не передбачити провітрювання обшивки будинку, в щілинах почне накопичуватися волога, яка швидше за все призведе до гниття дерев’яних панелей або утворення грибка.
На дерев’яні рейки набивається зовнішня соснова брусоподібна панель. Візуально така панель повністю імітує брус, і Ваш будинок виглядатиме точно так, як виглядає будинок збудований з бруса, зберігши при цьому всі його позитивні якості. Товщина зовнішньої панелі в 28 мм дозволяє їй поводитися стабільно в будь-яку погоду при будь-яких перепадах температури і вологості.
Повністю обшитий зовнішньою панеллю будинок, покривається безбарвним захисним антисептиком для запобігання утворенню на поверхні Вашого будинку цвілі і грибка.
панель финского каркасного дома

8. Встановлення вікон та дверей.

На цьому етапі на свої місця встановлюються усі віконні та дверні зовнішні блоки.
Для фінських каркасних будинків ми використовуємо якісні дерево-алюмінієві або дерев’яні вікна, виготовлені безпосередньо на заводі у Фінлядії. Дерево-алюмінієві вікна – це класичні вікна з дерев’яною рамою, зовні закриті алюмінієвими профілями, які захищають дерев’яні частини вікна від впливу погодних умов.
окна и двери в финском доме
Такі вікна мають міцну та надійну конструкцію, дещо відмінну від тієї, до якої ми звикли. У нашій країні найбільш популярний німецький тип вікон – однорамні вікна зі стандартним склопакетом, що відкриваються у двох напрямках. Ми встановлюємо у фінські каркасні будинки вікна фінського типу – дворамні вікна з потрійним склінням, що відкриваються в одному напрямку. Таке вікно може відчинятися повністю або на невеликий кут для провітрювання приміщення, і фіксуватися в цьому положенні спеціальним механізмом. Дерев’яні елементи вікон виготовляються, як правило, із клеєної деревини хвойних порід для більшої стабільності. Дерев’яні елементи фарбуються або тонуються, а потім покриваються стійкими до атмосфери лаками. Алюмінієві профілі фарбуються порошковою фарбою.
окна в каркасном доме
Як вхідні двері ми використовуємо високоякісні фінські двері теплої конструкції. Така конструкція довела свою стійкість до впливу найсуворіших погодних умов, вона складається з внутрішньої рами, виготовленої із застосуванням багатошарового матеріалу, що шпонується, і алюмінієвої пластини. Фінські двері мають точні розміри, вони не коробляться і зберігають свою геометричну форму. У комплект входить зручний замок та регульовані механізми для більшої практичності дверей. Екологічно безпечна високоякісна теплоізоляція, еластичне ущільнення, що забезпечує захист від протягів та теплоізолюючі склопакети, надійно утримують тепло навіть у найлютіші сильні морози. У фінських вхідних дверях використовуються лише міцні замки та посилені петлі – протизламні вироби першого класу.

9. Монтаж комунікацій.

Перед тим як утеплювати каркасний будинок, у порожнечах стін, перекриттів та даху роблять монтаж усіх комунікацій: електричної проводки, сантехнічних магістралей, повітроводів вентиляції. За бажанням замовника на погоджених дылянках закладається “тепла підлога”.
коммуникации в финском доме

10. Утеплення будинку.

Для надійного та довговічного утеплення каркасних фінських будинків наша компанія рекомендує використовувати фінський целюлозний утеплювач. Целюлозний утеплювач – це перероблена на заводі та подрібнена в дрібну крихту газетна муккулатура, друкарські фарби якої – лише природні пігменти на базі рослинних олій. Як антипірени і антисептики використовуються абсолютно безпечні нелетючі борні мінерали.
утепление финского каркасного дома
утепление финского каркасного дома
утепление финского каркасного дома
Перевагою такого утеплювача є здатність легко вбирати і віддавати вологу, дозволяючи каркасному будинку “дихати” так само, як і будинку виконаному із бруса. Такий утеплювач має відмінні теплоізоляційні та звукоізоляційні властивості, малу повітропроникність. Целюлозна ізоляція наноситься за допомогою спеціальної машини методом сухого або вологого напилення. При таких методах утеплення всі щілини та будь-які нерівності будуть заповнені утеплювачем, будуть відсутні будь-які сполучні шви в утеплювачі, які зазвичай бувають при утепленні мінеральною ізоляцією.
изоляция каркасного дома


Після монтажу целюлозної ізоляції в усі необхідні ділянки та порожнини внутрішня частина каркасного будинку, включаючи дах, міжповерхове перекриття та внутрішні каркасні перегородки обшивається спеціальним чотиришаровим ламінованим, армованим сіткою папером з натуральних гігроскопічних матеріалів. Така мембрана виконує роль повітряного бар’єру.

11. Обшивка внутрішньої частини будинку дерев’яною панеллю.

Після утеплення будинку всі стіни внутрішніх житлових приміщень обшиваються сухою сосновою брусоподібною стіновою панеллю товщиною 20 мм, а стелі обшиваються сухою сосновою стельовою панеллю товщиною 14 мм. За бажанням замовника, внутрішні поверхні будинку можуть покриватися безбарвним лаком або тонуватися в будь-який колір.
панель в финском каркасном доме
панель в финском каркасном доме панель в финском каркасном доме

12. Укладання покрівельного матеріалу.

На цьому етапі проводиться укладання покрівельного матеріалу на основу даху. Ми рекомендуємо використовувати якісний та довговічний фінський покрівельний матеріал – бітумну черепицю. Бітумна черепиця виготовляється з модифікованого еластомірного бітуму – міцного та еластичного, стійкого до механічних та хімічних впливів матеріалу. М’яка покрівля з бітумної черепиці дуже довго зберігає свої захисні властивості і не вицвітає, проста в укладанні, має елегантний зовнішній вигляд, велику різноманітність форм та кольорів. При сильному вітрі, дощі чи снігу бітумний матеріал вражає своїми шумопоглинаючими властивостями.
финская кровля
На підготовлену суцільну основу даху з дошки кріпляться карнизні та торцеві металеві планки, стелиться підкладкова мембрана, а вже на неї укладається бітумне покрівельне покриття.
Після укладання покрівельного матеріалу на дах фінського каркасного будинку монтується водостічна система.

13. Остаточне облаштування будинку.

На фінальному етапі будівництва фінського каркасного будинку проводяться в основному чистові оздоблювальні роботи та встановлення додаткового обладнання. Після зведення коробки каркасного будинку проводиться установка електричних та сантехнічних приладів та фурнітури, монтується камін, будинок поступово починають опалювати.
Виконується укладання підлогового покриття та плінтуса на всіх поверхах будинку, монтується дерев’яна тераса та зовнішні сходи з термообробленої або імпрегнованої терасної соснової дошки, встановлюється огорожа тераси. На всі кути будинку, на вікна та двері монтуються внутрішня та зовнішня дерев’яна лиштва та декоративні елементи, зашиваються дошкою звіси даху, якщо це передбачено проектом. Також, збираються внутрішні дерев’яні сходи, встановлюються всі внутрішні двері, виконуються фінальні фарбувальні роботи.
Після закінчення оздоблювальних робіт будинок здається замовнику.
отделочные работы в финском домеотделочные работы в каркасном домеотделочные работы в финском каркасном домеотделочные работы в финском каркасном домеотделочные работы в финском каркасном доме