Типи бруса HIRSISET

tipy-brusa

Внаслідок виникнення багатьох проблем, пов’язаних з будівництвом із цільного прямокутного або круглого бруса, у сімдесятих роках минулого століття у Фінляндії з’явився зовсім новий будівельний матеріал – клеєний брус. Поява клеєного бруса здійснила революцію у дерев’яному будівництві.

Давно відомо, що при використанні не клеєного сирого бруса в будівництві будинків після зведення “коробки” виникає необхідність залишати будинок на 1-2 роки для висихання дерева і поступової усадки стін. Протягом усього цього терміну категорично не рекомендується встановлювати в будинку будь-які столярні вироби, сходи, проводити внутрішнє оздоблення, електромонтажні та сантехнічні роботи, оскільки, у процесі усадки та висихання бруса змінюються основні розміри стін.

Цей процес може призвести до деформації чи руйнування встановлених вікон, дверей, сходів, комунікацій, даху тощо. Крім того, під час висихання брусу відбувається неконтрольоване розтріскування та кручення деревини, внаслідок чого виникають щілини у стінах будинку, які доводиться конопатити, що значно погіршує зовнішній вигляд будівлі.

Використання сирого матеріалу для стін призводить до додаткових робіт з обробки, а також додаткових часових та фінансових витрат. Клеєний брус дозволяє уникнути всіх цих проблем, і, найголовніше, уникнути деформації стін будівель.

Наша компанія надає своїм покупцям фінських дерев’яних будинків широкий вибір із більш ніж 20 типів фінського бруса різної товщини та профілю. Кожен клієнт зможе підібрати оптимальний брус для свого майбутнього будинку, виходячи з особистих потреб та фінансових можливостей.

Прямокутний клеєний брус

pryamougolnyj-kleenyj-brus

Круглий клеєний брус

D-обазний клеєний брус

Також, для замовлення доступний вищий і ширший VIP брус.

Виготовлення клеєного бруса

При виготовленні клеєного бруса ми керуємось наступними документами та інструкціями, затвердженими технічною комісією сектору пиломатеріалів організації Inspecta (інспекція контролю якості):

– EN 391, Glued laminated timber. Delamination test of glue lines.
– RT 21-10750, Sahattu ja höylätty puutavara.

Сортування за міцністю здійснюється на основі стандарту SFS 5878 INSTA 142.
Ці інструкції, доповнені вищезазначеними документами, застосовуються при внутрішньому та зовнішньому контролі якості на підприємствах, які отримали право користування Знаком якості. Крім того, можливе застосування інструкцій, виданих Hirsitaloteollisuus HTT, у тій частині, яка не розходиться з вимогами вказаних вище інструкцій.

Критерії якості фінського бруса

Oulun Hirsiset Oy дотримується на виробництві всіх загальних вимог до якості клеєного бруса. Працівники виробничої лінії пройшли курс навчання за технологією сортування та склеювання пиломатеріалу.

Властивості та допустимі дефекти клеєного бруса:

Тріщини від сучків – допускаються невеликі тріщини та сухі сучки в невеликій кількості.

Гниль – не допускається.

Синева – після обробки поверхні синева не повинна виділятися як колірний дефект.

Сучки, що випали – не допускаються.

Кривизна – допускається лише в тому випадку, якщо вона змінює форму бруса і не ускладнює склеювання ламелей.

Смолистість – не дозволяється.

Сучки – допускаються відповідно сортувальних вимог до експортного пиломатеріалу.

Смоляна кишенька – допускаються невеликі смоляні кишеньки.